Nedre Liavei 11
Om tomten
Ny fradelt boligtomt (Parsell B) i etablert boligområde på Gullhaug i Holmestrand.
Terreng og grunnforhold
- TerrengSkrånende
- GrunnforholdBerg i dagen / grunt berg (0–4 m)
- KvikkleireIkke påvist
- StabilitetTilfredsstillende
Infrastruktur
- VannKommunalt
- AvløpKommunalt
- Tilknytning VAkr 46 000
- StrømTilgjengelig
- VeiNedre Liavei
Nøkkeltall parsell B
- Tomteareal982,1 m²
- Maks BRA~103 m²
- Maks BYA116 m² (11,8%)
- MUA265 m² (25%)
- U-grad (beregnet)0,099
Status fradeling
- DelesøknadInnsendt
- DispensasjonInnsendt
- Geoteknisk rapportForeligger
- VA-planUtarbeidet
- UtomhusplanUtarbeidet
Velg husmodell
3 husmodeller med komplett kostnadsoverslag for Nedre Liavei 11 (skrånende tomt). Priser per mai 2026.
Topp 3 – best fortjenestepotensial
Konsmohus
1
ABC Hus
1
Systemhus
1

Vindy
ABC Hus
Spesialdesignet for skrå tomt – perfekt tilpasset dette terrenget. Åpen stue (27,7 m²) og kjøkken (17,2 m²) i hovedetasjen, tre soverom med bad i underetasjen. Moderne uttrykk med saltak som tilfredsstiller reguleringsplanens krav.
103 m²
BRA
3
Soverom
1 + WC
Bad
2
Etasjer
Plantegninger – Vindy

Hovedetasje – stue 27,7 m², kjøkken 17,2 m², WC, veranda

Underetasje – 3 soverom, bad/vaskerom, bod, entré
Fasader – Vindy

Inkludert i Vindy
Kostnadsoverslag – Vindy
Realistisk estimat per mai 2026.
Hva er boligen verdt etterpå?
Kilde: Krogsveen, mai 2026
Boligareal
103 m²
m²-pris nybygg
65 000 kr
Estimert verdi
6 700 000 kr
Byggekostnad
5.5M
Markedsverdi
6.7M
Potensiell verdiskaping
+ ca. 1.2 MNOK
Kostnadsoverslag
Estimerte totalkostnader inkludert tomt, bolig og infrastruktur.
| Post | Estimat |
|---|---|
| Tomt | |
| Tomt (estimat) | kr 1 000 000 |
| Dokumentavgift (2,5%) | kr 25 000 |
| Sum tomt | kr 1 025 000 |
| Infrastruktur | |
| Grunnarbeider, VA og elektro (estimat) | kr 600 000 |
| Tilknytningsgebyr vann og avløp | kr 46 000 |
| Saksbehandlingsgebyr ny enebolig | kr 35 000 |
| Sum infrastruktur | kr 681 000 |
| Bolig (avhengig av valg) | |
| Alt. 1: Vindy (ABC Hus) | kr 3 769 000 |
| Alt. 2: Moholt (Systemhus) | kr 4 500 000 |
| Alt. 3: Lone (Konsmohus) | Pris under avklaring |
| Totalbudsjett med Vindy | kr 5 475 000 |
| Totalbudsjett med Moholt | kr 6 206 000 |
Reguleringsanalyse
Gullhaug Nord (vedtatt 1980-04-18)
Arealformål
Boligbebyggelse – åpen, villamessig bebyggelse
10%
Maks BYA
0 m
Maks høyde
1
Maks etasjer
4 m
Byggegrense
Reguleringsbestemmelser
- 1Maks utnyttelsesgrad U = 0,10 (tillater inntil 104 m² BRA)
- 2Beregnet U-grad ny parsell: 0,099
- 3Åpen, villamessig bebyggelse
- 41 etasje + underetasje der terreng tillater
- 5Saltak
- 6Frittliggende garasje
- 7Min. 2 parkeringsplasser
- 8Reguleringsplan: Gullhaug Nord
- 9Vedtatt: 18.04.1980
Dokumentasjon
Følgende dokumenter er utarbeidet i forbindelse med fradelingssøknaden.
Risikoanalyse
Risikofaktorer
| Kategori | Beskrivelse | Sannsynlighet (1–5) | Konsekvens (1–5) | Risiko (S × K) | Tiltak |
|---|---|---|---|---|---|
| Fradeling | Delesøknad innsendt, dispensasjon søkt | 2 | 2 | 4 | Kommunen har godkjent tilsvarende fradelinger i området (Nedre Liavei 64, Lerkeveien 8, Nedre Liavei 8B, Jotneveien 7) |
| Regulering | Innenfor U-grad 0,10 | 1 | 2 | 2 | Alle husmodeller er innenfor reguleringsplanens rammer |
| Grunnforhold | Skrånende tomt, berg i dagen | 1 | 2 | 2 | Geoteknisk rapport foreligger – tilfredsstillende stabilitet, ingen kvikkleire |
| Infrastruktur | VA-tilknytning og vei | 1 | 1 | 1 | Kommunal VA-infrastruktur etablert i området. VA-plan utarbeidet. |